איך לשמוח בפורים מבלי לעלות במשקל

איך לשמוח בחג הפורים מבלי לעלות במשקל

חג פורים חג של שמחה, של מהפך של שליטה, קריאת הסיפור האמיתי של המגילה, בין התחפושות המסכות והרעשנים  והמון ממתקים ,מאפים ופיתויים מיוחדים ד"ר רינה מורדו phd  מרכזת עבורכם טיפים שיעזרו לכם להסיר את המסיכות ולרזות.

כמה פעמים בחיים שלכם מיד אחרי פורים הרגשתם תחושת אכזבה, עצב, כעס כבדות כשגיליתם שהחג השמח הזה הוסיף לכם 2 ק"ג שנוספו למשקל העודף שאתם נאבקים להוריד גם ככה? אני מניחה שהתשובה תהיה המון המון פעמים

תזכרו משפט מאד חכם :חכם לא עושה טעות שוב ושוב חכם לומד מטעויות.

כלומר אם כל שנה אתם מעלים במשקל מחג פורים ואתם נופלים להתנהלות של אכילת ממתקים ומאפים ונכנעים להרגלים המשמינים הללו ,הגיע הזמן ללמוד מהטעויות האלה ולא ליפול שוב לאותו בור,כדאי להתנהל אחרת.

כתוב במגילה ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה- גם אנו מפסיקים לסגוד לאוכל, ולאפשר לו להיות אליל, אנו אוכלים בתבונה ולא נכנעים לו בלי שליטה ,נותנים לו בהחלט את המקום שלו אך מפסיקים ליחס לו תחושות חושניות של מרגיע ,מעלף טעיםםםם כיון ולשפה שלנו יש השפעה היפנוטית על התת מודע שלנו, באמצעות השפה אנו משכנעות את עצמינו שזה ממש  טעיםםםם אז קשה לנו מאד לעמוד בפיתוי.

מספרים נכון את סיפור המגילה- כמה פעמים סיפרנו לעצמינו סיפורים יפים , סיפורים של "אני משתדל"- אז הסיפור הזה הוא לא אמיתי כי אין מילה כזו בעברית. "תשתדל להרים יד"- אין דבר כזה זה או שתרים את היד או שלא.

"אני רוצה"- לרצות זה סיפור יפה , אבל עדיין סיפור.

אין בזה שום מחוייבות, אחריות או שלמות. מה שחשוב זה מה את עושה עם הרצון שלך ובאמת לא ממקום מלגלג חלילה או לא מבין אלא ממקום של בואו נוריד את המסכות ונסתכל לאמת בעיניים אחת ולתמיד.

האמת שמאחורי הרגלי האכילה שלנו וההתנהלות שלנו  עומדות מחשבות תת הכרתיות שמנהלות אותנו,אנחנו לא אוכלים באוטומט,יש מחשבה שקודמת לפעולה רק לא תמיד אנחנו תופשות אותה ולכן אנו מאמינות שזה באוטומט שלנו.

המחשבה " אני לא עומד בפיתויי הזה" – יכולה לנהל אותנו שוב ושוב עד שנחליף את המחשבה הזו בסיפור חדש לדוגמא :  ששום ממתק לא שווה את המחיר של אי עמידה במילה,ואין יותר טעים מטעם השליטה, את בהחלט יכולה לעמוד בפיתוי אם לא תייחסי לו גלימה מפוארת כזו והילה מלכותית.

את עומדת בפיתוי בזמן צום, בזמן שאת בשרית,או שההכשר לא תואם את הערכים שלך,כלומר יש לך יכולת איפוק ושליטה ואת יכולה.

המחשבה לא כל יום פורים בפורים צריך לשמוח :האם את באמת נעשית שמחה אחרי שסיימת לאכול ? שמחה אמיתית זה לשמוח בכל החושים ולא רק בחוש הטעם , שמחה אמיתי היא לשמוח גם 5 דקות אחרי שהממתק נגמר.

 מה הסיבה שאדם מספר לעצמו סיפורים יפים "משעמם לי, זה לא בשבילי, ניסיתי, אין לי סבלנות.." אדם מספר סיפורים כיון ויש כוונה חיובית למשקל העודף ועל זה בכתבה נוספת, ובנוסף כדי לא לקחת אחריות ,ולהשאר במקום המוכר, אזור הנוחות גורם לסוג של נכות

נתחיל עם שלב הסרת המסכה, וגילוי ההסתר .נכיר בזה שזה לא נוח! יותר נוח להיות קלילים ולהראות מצויין.

נגלה את ההסתר של סיפור המגילה, נשאל שאלות מקדמות ומעצימות שיביאו אותנו לתוצאות.

אחריות ושליטה עם סיפור אמיתי זה לאמר "אוקיי פורים הגיע, אני מארח, מתארח, חשוף לשלל פיתויים, ומתוך זה אני שואל את עצמי "לאן אני רוצה להגיע? מה אעשה אחרת כדי לא לפול במלכודת של שנה שעברה ולפני שנתיים ושלוש..? אחריות ושליטה זה לדעת מה אני רוצה! ולאן ארצה להגיע? מה המחיר שאני אשלם על חוסר שליטה? מה הרווח שאקבל אם אוותר על מאפה משובח?

אז הגיע הזמן להוריד את המסיכה ולגלות את המסתתר!

לגלות את המסתתר במחשבות ובמערכת האמונות שלנו

והנה כמה טיפים שיעזרו לנו לשמוח בפורים וגם כשהחג מסתיים להמשיך בשמחת הנצחון והשליטה.

∙     העדיפו אריזות אישיות קטנות כאשר פותחים אריזות גדולות  קשה לעצור ולרוב אנו מסיימים את האריזה בלי לשים לב.

∙     קבעו עם עצמכם – מה אתם בוחרים משלל הממתקים – עדיף משהו שווה!

      ואם כבר ממתק אז  עם מירב תשומת הלב בישיבה בהנאה בכיף ולא תוך כדי עמידה לא לחטוף ,לא על הדרך אלא בכיף לקחת ביס לחוש את הטעמים המרקמים התחושות . 

∙     בחרתם משהו  - תתיישבו ותתענגו על כל ביס. 

∙     אל תוותרו על ארוחה מזינה –היא מנת השפיות שעוזרת לתחושת שובע ורוגע.

∙     זהירות עם אלכוהול הוא מחביא המון סוכר בתוכו.

∙        אם ממש מתחשק אוזן המן קנו אוזני המן קטנות, שלבו אותן כקינוח בסוף ארוחה.

∙        או  הכינו אוזני המן בעצמכם, כך תשלטו על הרכיבים

אבל גם פה הזהרו מהפרזה כיון והמחשבה שיש בזה רכיבים בריאים עלולה לשכנע אותך לאכול הרבה יותר

שננו מנטרות מעצימות "אני מסוגלת" "אני יכולה" 

 

פורים שמח ללא מסכות!

 

באהבה ד"ר רינה מורדו phd

הרזיה מנצחת בשילוב התת מודע ו nlp