נר הופי

סובלים מדלקות אוזניים? מבינים שהאנטיביוטיקה הורסת חיידקים ידידותיים ומחלישה את המערכת החיסונית? מעוניינים לטפל בשיטה טיבעית יעילה ובטוחה?!

שיטת הטיפול בנר הופי הינה שיטה עתיקת יומין שהיתה נהוגה ע"י בני שבט ההופי, שיטה יעילה מאוד בטיפול בבעיות כרוניות באוזניים.. נר ההופי אינו כמו נר רגיל .שמו ניתן לו נר- כיון שמבעירים את הקצה העליון שלו כמו נר , הופי- בני שבט ההופי שפרושו האנשים השלוים.

מבנה הנר הוא חלול בקוטר של סנטימטר אחד יש גם כאלה בצורת קונוס (כובע ליצן ) הוא עשוי בעבודת יד מבד פישתן, ומשוח בדבש, קמומיל, מרווה ,דונג דבורים בתוספת צמחי מרפא ושמנים ארומתיים התורמים לחיטוי האוזן. זהירות! ישנם גם נרות ציבעוניים וזולים העשויים משמן פראפין שהוא נגזרת של נפט אך במקום לחטא את האוזן והדלקת, עלול לגרום לבעיות נוספות .

הטיפול מבוצע כאשר קצה אחד של הנר מוצמד לפתח האוזן והקצה השני מובער. 

הטיפול פשוט ובטוח ב"ה:

להכין כוס עם מים לצורך כיבוי הנר.

להכין מספריים וגפרורים.

להבעיר את הנר,  את הנר מכניסים בהתאמה מלאה לפתח האוזן, מוודאים שעשן אינו יוצא מהצדדים וזאת על מנת ליצור אפקט ואקום מקסימאלי. לפני ובמהלך הטיפול לעסות את האוזן והאזור הלימפטי בשמן סינרג'י .

כשהנר בער בערך כ 1/3 להוציא מהאוזן לקרב לכוס עם המים ולגזור לתוכה את הנר מעל לאש, על מנת שלא יכבה.

להצמיד שוב לאוזן לשליש נוסף ולחזור על פעולת הגזירה

להכניס שוב ולתת לבעור. כשנשאר 1/3 אחרון בגודל אצבע להוציא ולכבות האש.

לצורך הסקרנות פיתחו את הנר ותופתעו לגלות שעווה עודפת חלקיקי חיידקים , הנוזלים מתאדים.

איך זה קורה? האש צורכת את החמצן שבחלל הנר, כך נוצר תת-לחץ שגורם לנוזלים, גזים, עודפי שעווה או דלקת להשאב מהאוזן אל חלל הנר. עודף הנוזלים מתאדה . נר ההופי משמש כמעין משאבת ואקום עדינה המוציאה את הרעלים והצטברויות אחרות מן האוזן. הטיפול נעים יעיל ואינו פולשני. קולות הבעירה עושות מעין עיסוי עדין לעור התוף.ותורמים להשפעה כללית מטיבה לכל הגוף (האוזן החיצונית מייצגת את כל אברי הגוף,כפי שהגוף משתקף בכף הרגל ברפלוקסולוגיה). לכן, הטיפול בנר הופי עוזר בניקוי רעלים ודלקות, שיפור תחושה כללית, איזון הגוף, הרגעה ובעיקר בבעיות אוזניים , הטיפול מהווה תחליף יעיל ומוכח אף לניתוח כפתורים בילדים ,בו מנקרים את עור התוף, כדי ליצור מעבר החוצה של הנוזלים. ,(serous otitis media), לעיתים מצטברים נוזלים באוזן מאחורי עור התוף ומהווים מצע טוב ותנאי מחייה לחיידקים ומעלים את הסיכון לדלקות חריפות העלולים לפגוע בשמיעה ועקב כך לבעיות בהתפתחות השפה אצל הילד.

מטרת הטיפול:

• סילוק שעווה עודפת מהאוזניים. 

• שיפור מצבים של סינוסיטיס. 

• כאב גרון. 

• מחזקת את מערכת החיסון

• כאבי ראש כרוניים. 

• קשיי נשימה. נזלת גם כרונית 

• צלצולים באוזניים. 

• פגיעה בשיווי המשקל. 

.נוזלים באוזניים כאב אוזניים, דלקות.

• יתרונות הטיפול: 

• הטיפול אינו חודרני. 

• אינו כרוך בתופעות לוואי ואי נעימויות

הטיפול יעיל במקרים רבים של בעיות כרוניות שלא נפתרות בעזרת הרפואה הקונבנציונאלית. 

• הטיפול מרגיע ומעניק תחושת נינוחות והקלה.

מונע ניתוחים מיותרים

מונע שימוש באנטיביוטיקה

לבעיית ירידה בשמיעה ובעיות של נוזלים באוזניים.

פותר את בעיית דלקת האוזניים לתמיד .

טיפ!

לאחר הטיפול רצוי למרוח שמן סינרג'י לחיטוי.

לא להכניס מים לאוזניים ליממה (בחפיפה) כיון שהשעוה נשאבה ומתחדשת באופן טיבעי רק לאחר יממה -תפקידה להגן על האוזן מפני חדירת חיידקים.

מקרים מהשטח:

1.לפני כשנה טיפלתי באישה בת 53 שסבלה מדלקות חוזרות ונשנות , עודף ליחה ונזלת כרונית . ביצעתי את הטיפול בנר הופי -האישה חשה בהקלה משמעותית מיד לאחר הטיפול .לאחר כשבוע ביצעתי טיפול נוסף כיון שהבעיה שלה היתה כרונית (לרוב מספיק טיפול אחד). הסימפטומים שצויינו ניפתרו לחלוטין .

הערך מוסף שאותה מטופלת קיבלה הוא שיווי משקל. האוזניים קרויות בשם זה כי תפקידם מעבר לאיבר שמיעה הינם לאזן את הגוף ולתרום לשיווי משקל. האישה שמה לב כי היא מצליחה לרדת במדרגות בלי צורך לאחוז במעקה, והולכת ביציבות דבר ששיפר את ביטחונה העצמי ועצמאותה באופן כללי.

2.לפני כחודשיים ביקרתי במוצאי שבת חברה , נכדה בן השלוש התעורר  (כלתה התארחה אצלה) קודח מחום צורח מכאב, "אפשר לעזור ?" שאלתי בטיבעיות את הכלה . האם המותשת ענתה בחוסר אונים "נמאס לי רק שלשום הוא סיים אנטיביוטיקה ושוב הוא קודח מחום" ביררתי מה הבעיה הסתבר שהילד סובל מדלקות אוזניים חריפות המלוות בחום וכאב וזו לו הפעם השלישית בתקופה קצרה שהוא מסיים טיפול אנטיביוטי והדלקת חוזרת. טיפלתי בו בנר הופי, הילד נרדם החום ירד והדלקת נעלמה כלא הייתה. האם התרגשה מאד ולא האמינה באיזו קלות ויעילות הבעיה נפתרה לחלוטין בטיפול אחד בלבד !.

באהבה ובבריאות

ד"ר רינה מורדו phd

0506535147

להדרכה לרכישת נרות ושמן סינרג'י פנו אליי בשמחה